Responsive image
Menu
230257_6454667050_7501_n

Metin Yılmaz:

1995 yıllarında dağcılığa, 2000 yılında ise spor tırmanışa başladı. 2002 Yılında UIAA Dağ rehberi ve tırmanış antrenöru olarak Türkiye Dağcılık Federasyonundaki egitimlerini tamamlayıp Antalya Olympos’taki tırmanış merkezini Kadir’in Agaç Evleri’nde açtı. Şu an halen yaz aylarında Olympos’ta dalış ve tırmanış eğitmenliği yapmakta, kış aylarında ise geyikbayırı’nda yaşayarak tırmanmakta olup aynı zamanda tur kayağı rehberliği yapmaktadır.


peyami_nazik

Peyami Nazik

Tırmanış adına 2002 de Anavarza (Adana) da doğdu. Çakıt (Adana), Yılankale (Adana). Kazıklı ali (Aladaglar) ve özellikle Türkiye’deki birçok spor tırmanış bahçelerinde tırmanışlar yaparak tırmanışını ve tırmanış kültürünü geliştirebilmek için çaba sarf etti. 2012 de bisiklet ile tırmanışı beraberce düşünüp hem tırmanıp hemde tırmanış bahçelerine bisiklet ile ulaşarak 6 ay süre içerisinde Anadolu’yu dolaştı. Şimdi de genel olarak kışları Antalya (Geyikbayırı-Olympos) yazları ise Aladağ’larda yaşayıp tırmanışla iç içe olmaya çalışıyor. Fırsat buldukça da yurt dışına tırmanış seyahatleri yapabilmek ve de doğa ve tırmanış ile iç içe farklı projelerin içerisinde olmak istiyor…


Mümin Karabaş

Professional climber from Turkey. Climbing since 2000. Athlete of PETZL team, route setter of new climbing areas. Organizer of many competition and climbing festivals. Climbing champion and National Team sportsman in Turkey.