Olympos Rock Climbing

Olympos Rock Climbing

2001 Yılında Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Olympos Mevkii’nde Kadir’s Tree Houses bünyesinde Metin Yılmaz tarafından Olympos Adventure Center adı altında açılmıştır. Açıldığı günden bu güne Olympos Rock Climbing ve Olympos Diving Center olarak tırmanış ve dalış alanında profesyonel hizmet vermeye devam etmektedir.
Olympos Adventure Center tırmanış ve dalış dışında Alternetif Macera Turizmi adına farklı tur seçenekleri sunarak Kanyon Yürüyüşü, Hiking, Trekking, ATV Safari, Tekne Turu, Yanartaş ve Antik Kent Turu, Yamaç Paraşütü, Tur Kayağı, Binicilik alanlarında rehberlik hizmetleri vermektedir.
Olympos Diving Center 2001 yılından beri profesyonel dalış eğitmenleri tarafından PADI, SSI ve CMAS teorik ve uygulama eğitimleri sunarken,
Olympos Rock Climbing profesyonel tırmanış ekibi tarafından ise teorik ve uygulamalı olarak Kaya Tırmanışı Temel Eğitimi, Lider Tırmanış Eğitimi, Indoor to Outdoor Eğitimi, Tırmanış Teknikleri Eğitimi, Geleneksel Tırmanış Eğitimi, Düşüş Eğitimi, Multi Pitch Tırmanış Eğitimi verilmektedir.
Olympos Rock Climbing eğitim dışında yarım günlük veya tam günlük tırmanış rehberliği hizmeti sunmaktadır. Kayada size istediğiniz zorluk derecesinde rotalar açarak tope rope sistemde güvenle tırmanmanıza olanak sağladığı gibi dilediğiniz zaman emniyetinizi alarak lider tırmanış yapabilmeniz için destek olmaktadır.
Ayrıca Olympos Rock Climbing popüler bir turizm bölgesi olan Olympos’a gelen doğa severleri kaya tırmanışı ile tanıştırmaktadır. Henüz tırmanış ile hiç tanışmamış olan tüm ilgililere Deneme Tırmanışı seçeneği sunarak her yıl yüzlerce kişinin kaya tırmanışı ile tanışmasını sağlamaktadır.
Olympos’ta 9 farklı tırmanış sektöründe çeşitli zorluklarda ortalama 370 adet rota bulunmaktadır. Tırmanış bölgeleri ile ilgili tüm detaylı bilgileri, yeni rotaları ve güncellemeleri içeren rehber kitapçık yine Olympos Rock Climbing’den temin edilebilmektedir.
Olympos Rock Climbing malzeme eksiği bulunan tırmanıcılar için Olympos vadisinde bulunan tek tırmanış malzemesi kiralama merkezidir. İhtiyacınıza göre yarım gün veya tam gün kiralama opsiyonu sunmaktadır.
Deep Water Solo yapmak isteyen tecrübeli/tecrübesiz tüm tırmanıcılar için sadece bot ile ulaşım sağlanabilen Ceneviz ve Yarasalı tırmanış sektörlerine rehberlik yaparak farklı bir maceranın kapılarını açmaktadır.